Szpilka

Noclegi Niechorze

Atrakcje

PLAŻE

Największą atrakcją są oczywiście szerokie piaszczyste plaże wybrzeża. Co paręset metrów znajdują się bazy ratowników wodnych, którzy bacznie obserwują plażowiczów i pilnują, by nikomu się nic nie stało. Liczne dmuchane zamki, balony do skakania, skutery wodne, motorówki , czy zjeżdżalnie, sprawiają, że nie będą się Państwo na niej nudzić. Będąc na plaży w Niechorzu można się przyjrzeć pracy rybaków. Na plaży znajdują się trzy mola, z których podziwiać możemy piękno tej części wybrzeża. 


LATARNIA MORSKA

W Niechorzu na 22 metrowym klifie wybudowana została w 1866 roku wspaniała 45 metrowa latarnia morska. Światło tego zabytku architektury można dostrzec z odległości ponad 36 km, dzieje się to za sprawą specjalnej żarówcki o mocy 1000 W, jej moc jest 20-krotnie wzmacniana przez specjalny system pryzmatów. Z balkonu latarni można podziwiać wspaniałą panoramę... ale to wszystko dopiero po pokonaniu 210 stopni


BAZA RYBACKA

Jedną z atrakcji Niechorza jest możliwość podglądnięcia pracy ludzi morza, czyli rybaków. Znajduje się tutaj baza rybacka z kilkoma malowniczo wyglądającymi kutrami. Po przypłynięciu łodzi z połowu możemy kupić świeżą rybkę oraz - jeżeli połów był udany i humory dopisują - posłuchać morskich opowieści z ust ludzi, którzy sami je przeżyli.

 

BIKE SYSTEM

Oznakowane szlaki rowerowe, wraz z zintegrowaną siecią wypożyczalni rowerów Rewal Bike System to najnowsza oferta, umożliwiająca turystom zwiedzanie okolicznych atrakcji w tani, zdrowy i ekologiczny sposób. Szczegółowe informacje na stronie infobike.pl


FOKA DEPKA

Przy odrobinie szczęścia na wybrzeżu rewalskim można spotkać uroczą fokę o imieniu Depka. Najczęściej spotykana jest przy tarasie widokowym w Rewalu oraz w pobliżu latarni morskiej w Niechorzu. Pamiętajmy żeby nie zakłócać spokoju Depce!

 

JEZIORO LIWIA ŁUŻA

Jezioro "Liwia Łuża" znajduje się częściowo w Niechorzu oraz w Pogorzelicy. Łączy je z morzem kanał "Liwka", który jest jednocześnie naturalną granicą między Niechorzem a Pogorzelicą. Kiedyś jezioro służyło turystom, którzy chętnie pływali kajakami oraz łodziami. Po roku 1958 kiedy to dwóch turystów wypłynęło z jeziora na pełne morze i znalazło się na Bornholmie, władze nakazały zniszczyć łodzie i kajaki oraz zamknąć przystań. Dziś Liwia Łuża jest rezerwatem ptactwa wodnego.


KOLEJKA WĄSKOTOROWA

Dużą atrakcją turystyczną jest możliwość przejażdżki kolejką wąskotorową "Ciuchcia - Retro - Expres" wyjeżdża rano z Gryfic i przez cały dzień kursuje przez miejscowości: Trzęsacz, Rewal, Niechorze, Pogorzelica. Ciekawy klimat wąskotorowej Ciuchci RETRO - stare wagony i zabytkowy parowóz o romantycznym imieniu "PARYS" sprawia, że czujemy się jak w przeszłości. Ciuchcia jeździ od czerwca do września kilka razy dziennie,a zabytkowy parowóz Parys jeździ w każdą niedzielę. Poza sezonem cały tabor można zobaczyć w Muzeum Kolei Wąskotorowych w Gryficach.

 

KOMPLEKS SPORTOWO-REKREACYJNY

Kompleks sportowy przy ulicy Leśnej to jeden z największych obiektów w gminie.W jego skład wchodzi pełnowymiarowe boisko o naturalnej nawierzchni. Nie mniej okazałe jest boisko treningowe o sztucznej nawierzchni oraz dwa boiska wielofunkcyjne o nawierzchni tartanowej. Dużym atutem obiektu są cztery korty tenisowe cieszące się ogromnym powodzeniem nie tylko w sezonie letnim. Podczas letnich wakacji na kortach tenisowych możemy kibicować aktorom podczas corocznego turnieju. Impreza ta cieszy się ogromna popularność zarówno w gronie aktorów jak i turystów. Niechorski kompleks sportowo-rekreacyjny to także hala sportowa.

 

SKATEPARK W NIECHORZU

Bardzo urozmaicony skatepark który spodoba się każdemu fanowi deskorolki.

Przeszkody:
-quater z london gapem oraz dużą rurą w dół i murkiem.
-london gap piramidka z murkiem prostym oraz murkiem.
-funbox z murkiem (małym) i małą rurką w dół.
-funbox z murkiem łamanym wysokim i prostym (zwyczajnym).
-3 schody do grindów, manual box, rail, kicker.
-rurka wysoka bardzo powyżej 50cm.
-2 quatery a pomiędzy nimi mini quater.
-6 schodów do skoku z murkami.


MUZEUM RYBOŁÓWSTWA

Muzeum rybołówstwa jest położone przy głównym trakcie spacerowym łączącym Niechorze z Pogorzelicą. Latarnia ta spełnia oprócz funkcji wystawienniczych rolę lokalnego centrum kultury. Miejsce to gromadzi wszystkie aktywne stowarzyszenia działające na terenie Gminy Rewal. Odbywają się w nim spotkania, wykłady, warsztaty a nawet spektakle teatralne. Oprócz stałej ekspozycji poświęconej rybołówstwu morskiemu, muzeum organizuje liczne wystawy czasowe. Wszystkie ekspozycje stanowią same w sobie gotowy scenariusz lekcji muzealnych, które mogą być pomocne w realizacji ścieżek przedmiotowych, programów wychowawczych czy szkolnych wycieczek turystyczno-krajoznawczych.

WIATRAK W LEDZINIE

Dwa kilometry od Niechorza we wsi Lędzin znajduje sie stary holenderski wiatrak. Wybudowany w 1723 r. odnowiony w latach 80. XX w. W pobliżu znajduje się kawiarnia w której można przyjemnie spędzić czas.

 

MOTYLARNIA

Motylarnia w Niechorzu to obiekt stwarzającym motylom idealne warunki do życia i latania. Miejsce warte i polecane do zobaczenia dla dzieci ze względu na szczególne walory edukacyjne.

JAZDA KONNA

W pobliżu znajduja sie 3 stadniny koni : Stadnina Koni Pałac Trzęsacz, Stadnina Koński Kierat, Stadnina Koni Nowelice

MULTIMEDIALNE MUZEUM NA KLIFIE

Multimedialna historia ruin kościoła w Trzęsaczu.

NEOGOTYCKI KOŚCIÓŁ P.W. MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

Wiekszość wyposażenia tego kościoła pochodzi z zamkniętego kościoła Św. Mikołaja na kifie.